حمایت خودروسازان جهانی از صنعت تایر

قانون استفاده از تایرهای تولید داخل توسط خودروسازان داخلی که چندی پیش از طرف وزارت صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان ابلاغ شد، تمام خودروسازان را ملزم به استفاده از این تایرها کرده است.

به گزارش ثمین صنعت به نقل از اخبار خودرو ، نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران آوردگاهی بود که تقریبا تمام شرکت‌های خودرویی اعم‌از تولیدکنندگان و واردکنندگان خودرو در آن حضور پیدا کردند و می‌توان به‌راحتی حمایت شرکت‌های خودروسازی بزرگ و کوچک از تایرهای ساخت کشور خودشان را به وضوح دید.

تنوعی از برندهای تایر، زیر چرخ‌های تویوتا به چشم می‌خورد. در غرفه تویوتا علاوه‌بر خودروهای هیبرید و لکسوس‌های مدرن، تنوع تایرهای به‌کاررفته در این خودروها نیز قابل‌توجه بود.

تایر

بزرگ‌ترین تولیدکننده خودروی دنیا حمایت از برندهای داخلی خود را در اولویت قرار داده و از محصولات هر برند ژاپنی می‌توان روی این خودروها دید. از بریجیستون و یوکوهاما گرفته تا دانلوپ که حکایت از همکاری تنگاتنگ ژاپنی‌ها با یکدیگر دارد.

بزرگ‌ترین غول خودروسازی دنیا نیز با دو محصول خود یعنی پاسات و تیگوان به نمایشگاه خودروی تهران آمد. ماموت‌خودرو به‌عنوان نماینده این خودروساز آلمانی برنامه تولید محصولات فولکس‌واگن را نیز در برنامه خود دارد و در صورت تولید باید از تایرهای ایرانی در زیر چرخ‌های فولکس‌های تولید ایران استفاده کند.

اما نکته جالب در این خودروهای تازه‌وارد به بازار ایران که البته هنوز راهی به خیابان‌ها باز نکرده‌اند، کره‌ای بودن تایرهای آنهاست و مشخص نیست چرا با وجود تکنولوژی برتر تایرسازی در اروپا ترجیح داده‌اند خودروهای گران‌قیمت خود را با تایری از کره‌جنوبی به ایران وارد کنند!

بورگوارد دیگر برند تازه‌وارد بازار ایران است. آلمانی نابغه‌ای که با دو مدل بی‌ایکس۵ و بی‌ایکس۷ در ایران عرضه خواهد شد و بر اساس قرارداد همکاری کیان‌موتور‌وارنا و بورگوارد آلمان قرار است این دو خودرو در ایران تولید شوند.

اما نکته‌ جالب در این خودروی آلمانی، استفاده از تایرهای معروف گودیر است که ملیتی آمریکایی دارد و بی‌شک هنگام ورود به بازار ایران باید با برند دیگری جایگزین شود.

گودیر به‌دلیل نداشتن نمایندگی انحصاری و خدمات پس‌از فروش در ایران نمی‌تواند به‌عنوان تایر نصب‌شده روی بورگوارد استفاده شود، بنابراین مسئولان کیان‌موتور یا باید به‌دنبال برند دیگری برای محصولات وارداتی این خودرو باشند یا برای تولیدات داخلی خود با برندهای داخلی وارد مذاکره شوند.

علی مهریان، مدیرعامل کیان‌موتوروارنا در این مورد می‌گوید: با شروع تولید بورگوارد درایران، رایزنی‌ها با تولیدکنندگان داخلی تایر آغاز خواهد شد و هر برندی که بتواند تاییدیه کمپانی مادر را بگیرد، با این شرکت همکاری خواهد کرد.

در این بین اما مسئولان گروه صنعتی ماموت به‌عنوان نماینده کشنده‌های اسکانیا در ایران از رویکرد این مجموعه نسبت‌به استفاده از تایرهای ایرانی می‌گویند و به نکته جالبی نیز اشاره می‌کنند و آن بازگذاشتن انتخاب نوع تایر برای مشتری است که باتوجه به این امکان مشتری می‌تواند بین تایرهای ایرانی و اروپایی، تایر موردنظر خود را انتخاب کند. آنها معتقد به تمایل اکثر خریداران به استفاده از تایرهای میشلن هستند که حتی پس از خرید نیز تایرهای ایرانی خود را با نمونه وارداتی تعویض می‌کنند.

حال باید منتظر ورود خودروهای تازه‌وارد به بازار ایران ماند تا مشخص شود، تازه‌واردها به ایران از کدام تایرها استفاده خواهند کرد و آیا درنهایت با نظر مشتری و هم‌زمان خروج خودرو از کارخانه تایرهای ایرانی آن با نمونه‌های ژاپنی، کره‌ای یا اروپایی تعویض خواهند شد؟

نتیجه‌ای که درنهایت خواسته مشتری را نشان خواهد داد و خط‌مشی روشنی برای صنعت ایجاد خواهد کرد که برای مورد استقبال قرار گرفتن، چه ویژگی‌هایی را باید مد‌نظر داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *