چرا با افزودن ضدیخ در ابتدای فصل سرد سیستم خنک کننده خودرو دچار نشتی می شود؟

از آنجایی که عموم مردم ضدیخ را فقط در فصل سرد سال مورد استفاده قرار می‌دهند و پس از پایان این فصل اقدام به جایگزینی آن با آب خالص می کنند. این امر باعث می شود، آب بدون مواد بازدارنده از خوردگی و زنگ‌زدگی موجود در ضدیخ، در خودرو به گردش درآید و باعث خوردگی سیستم شود.
از طرفی در ضدیخ ترکیباتی وجود دارد که از تشکیل رسوبات ناشی از املاح موجود در آب در داخل موتور و رادیات جلوگیری می‌کنند. استفاده از آب خالص باعث رسوب این مواد برروی محل های خورده شده در رادیات می‌شود و از نمایان شدن این نقاط جلوگیری می‌کند. پس از گذشت فصل گرم و ورود مجدد به فصل سرد، مصرف‌کننده با تصور محافظت از خودرو و افزایش عمر آن اقدام به استفاده از ضدیخ می‌نماید.
با استفاده از محلول مناسب ضدیخ زیپ و آب (ترکیب پنجاه به پنجاه)، ضدیخ  شروع به انجام وظیفه اولیه خود، یعنی از بین بردن رسوبات از روی سطوح داخلی موتور و رادیات می نماید، در اثر این اتفاق محل‌های خورده شده که توسط رسوبات پوشیده شده بود بدون پوشش گردیده و دچار نشتی می شوند.
این پدیده باعث بروز دردسر های گوناگونی برای تعمیر و رفع مشکل در خودرو می‌شود، که اگر به موقع تشخیص داده نشود به علت کمبود آب، موتور جوش آورده و آسیب جدی می‌بیند، در حالی که تمام این اتفاق‌ها می‌توانست با استفاده مداوم از ضدیخ زیپ در سیستم خنک کننده خودرو رخ ندهد.

ضد یخ,ضد یخ خوب,برترین برند ضد یخ زیپ,قیمت ضد یخ,فرمول ضد یخ,مواد تشکیل دهنده ضد یخ,بهترین ضد یخ,قیمت ضد یخ زیپ,زمان تعویض ضد یخ,ضد یخ پراید,ضد یخ چیست,بهترین مارک ضد یخ,ضدیخ zip,ضدیخ زیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *